aparataparat
سیمافکر

ویدئو رسانه فرهنگ و سیاست ایران

دسته‌بندی فیلم‌ها

درباره ما

سیمافکر: دکتر علی شریعتی از مشکلاتش در راه رسیدن به هدف می‌گوید

دانلود

بخشی از سخنرانی «پدر، مادر، ما متهمیم»؛ دکتر علی شریعتی - ۱۳۵۰

مذهب، مسئولیت، آزادی

بخشی از سخنرانی «پدر، مادر، ما متهمیم»؛ دکتر علی شریعتی - ۱۳۵۰

عمده بحث‌های تحلیلی و کارشناسی از پس سال‌ها، شریعتی را به عنوان یک جامعه‌شناس، سخنران، مصلح اجتماعی و... معرفی می‌کنند و او را زیر عناوینی اینچنین مورد ارزیابی قرار می‌دهند. واضح است هیچکدام این عناوین، به راستی گویای حس الهام‌بخشی که «دکتر» علی شریعتی در سال‌های آخر دهه ۴۰ و ابتدای دهه ۵۰ برای جامعه جوان ایران داشت، نیستند. شریعتی انگار برای نسل قبل از ما که سال‌های انقلاب و جنگ را دیدند و حتی نسل نوجوی مذهبی پس از انقلاب، تصویری از جمع میان گرایش به مذهب با اشتیاق برای ادبیات، هنر و زندگی بود و به این تصویر شمایلی تازه و جذاب بخشیده بود. گویا حالا بعد از چند دهه کامل‌ترین تصویر از شریعتی برای امروز همین جذابیت و زیبایی در بیان و جست‌وجوگری بی‌مهابا و رستگاری در این جست‌وجوست.

صوتی که می‌شنوید بخشی است از مجموعه سخنرانی «پدر، مادر، ما متهمیم» که مرحوم علی شریعتی در آبان ۱۳۵۰ در حسینیه ارشاد ایراد نموده است.

عناوین پیشنهادی

ویدئو رسانه سیمافکر، وب سایتی است که از سال ۹۲ تا کنون فعالیت خود را در زمینه فرهنگ، سیاست و علوم انسانی به صورت انتشار ویدئو فیلم، آغاز کرده است. رسالت حقیقی سیمافکر تلاش برای بازگشایی امکان گفت و گو در فضای فکری ایرانِ امروز است.

سردبیر:

محمدرضا علی‌حسینی

شورای سردبیری:

اباصالح تقی‌زاده طبری، سیدباقر نبوی ثالث، محمدرضا هدایتی، محسن خیابانی

تماس با ماارتباط با ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز سینمایی امروز می‌باشد