aparataparat
سیمافکر

ویدئو رسانه فرهنگ و سیاست ایران

دسته‌بندی فیلم‌ها

درباره ما

مهدی موحد بکنظر از راه برون‌رفت ایران از وضعیت اقتصادی کنونی می‌گوید

دانلود

وقت سیاست - ۴؛ گفت‌وگوی سیدمحمدرضا حسینی با مهدی موحد بکنظر - خرداد ۱۴۰۰

راه سیاسی اقتصاد

وقت سیاست - ۴؛ گفت‌وگوی سیدمحمدرضا حسینی با مهدی موحد بکنظر - خرداد ۱۴۰۰

اوضاع اقتصادی کشور خوب نیست. این محترمانه‌ترین عبارت درباره شرایط وخیمی است که مردم کشور روزانه تجربه می‌کنند. اقتصاد در چند سال گذشته از فضای غیرملموس دانشگاهی فاصله گرفته و امروز اولین مطالبه مردم از دولتشان است.

واقعیت اقتصادی امروز ایران، دردناک است. اقتصاد ایران در همه ابعادش لطمه دیده و بدتر از آن دولتمردان امکان گرفتن تصمیم‌های بزرگ را از دست داده‌اند. آنها عادت کرده‌اند مسائلی چون بحران نقدینگی و تورم افسار گسیخته را با راه‌حل‌هایی دم‌دستی و عامه‌پسند حل کنند. مسائل اینگونه به تعویق افتاده و آنقدر انباشته شده‌اند که امروز کلیت کشور را به تنگنا برده‌اند. این در حالیست که برای اتخاذ تصمیم‌های بزرگ باید میدان بازی را تغییر داد و به تبع آن در برابر بازیگران کنونی ایستاد.

در این گفتگو تلاش شده تا با بررسی اصلی‌ترین بحران‌های اقتصادی کشور، موقعیت دشوار دولت آینده در سیاستگذاری اقتصادی روشن شود و نهایتا این مسئله برجسته شود که چگونه راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور نه با برنامه و راهکارهای کارشناسی که با تصمیمی سیاسی ممکن است.

عناوین پیشنهادی

ویدئو رسانه سیمافکر، وب سایتی است که از سال ۹۲ تا کنون فعالیت خود را در زمینه فرهنگ، سیاست و علوم انسانی به صورت انتشار ویدئو فیلم، آغاز کرده است. رسالت حقیقی سیمافکر تلاش برای بازگشایی امکان گفت و گو در فضای فکری ایرانِ امروز است.

سردبیر:

محمدرضا علی‌حسینی

شورای سردبیری:

اباصالح تقی‌زاده طبری، سیدباقر نبوی ثالث، محمدرضا هدایتی، محسن خیابانی

تماس با ماارتباط با ما

تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز سینمایی امروز می‌باشد