aparataparat
سیمافکر

ویدئو رسانه فرهنگ و سیاست ایران

دسته‌بندی فیلم‌ها

درباره ما

سیمافکر، ویدئو رسانه‌ی فرهنگ و سیاست ایران

دانلود

سخنرانی یوسف اباذری با موضوع ابعاد رویکرد اقتصاد بازار آزاد - اردیبهشت ۱۳۹۲

  علیه علم اقتصاد

  سخنرانی یوسف اباذری در همایش کنکاش‌های مفهومی و نظری درباره جامعه ایران - اردیبهشت ۱۳۹۲

  مشکلات و مسائلی معیشتی همواره انتظاری را در سیاستمداران و مردم نسبت به دانشکده‌های اقتصادی و اقتصاددانان ایجاد می‌کند. این انتظار، از جانب جریان رایج اقتصاد (اقتصاد نئوکلاسیک) بی‌پاسخ نمانده است. اقتصاد رایج مدعیِ چیزی به نام «علم اقتصاد» است؛ علمی که می‌تواند به‌سادگی، راه‌حل همه مسائل کشور را به‌صورت قطعی و دقیق بیان کند. در نگاه این اقتصاددانان، تنها عمل به نظریات و راه‌حل‌های «علم اقتصاد» است که می‌تواند مشکلات ما را از بین ببرد.
  در این سخنرانی، دکتر اباذری معتقد است که علمی قطعی و ریاضی‌وار به نام اقتصاد وجود ندارد؛ بلکه در این حوزه نیز، مانند دیگر حوزه‌های علوم اجتماعی، جریان‌های متفاوتی وجود دارند که هرکدام دارای راه‌حل‌های مختلف و حتی متضاد برای حل مسائل اقتصادی هستند. بر این اساس، به نظر می‌رسد که مسائل واقعی اقتصاد، در «علم اقتصاد» تمام نمی‌شود! بلکه تنها در صحنه عمل و اداره کشور است که این نظریات می‌توانند در آن آزموده شوند.

  ویدئو رسانه سیمافکر، وب سایتی است که از سال ۹۲ تا کنون فعالیت خود را در زمینه فرهنگ، سیاست و علوم انسانی به صورت انتشار ویدئو فیلم، آغاز کرده است. رسالت حقیقی سیمافکر تلاش برای بازگشایی امکان گفت و گو در فضای فکری ایرانِ امروز است.

  سردبیر:

  محمدرضا علی‌حسینی

  شورای سردبیری:

  اباصالح تقی‌زاده طبری، سیدباقر نبوی ثالث، محمدرضا هدایتی، محسن خیابانی

  تماس با ماارتباط با ما

  تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز سینمایی امروز می‌باشد